Čovjek - ključ uspjeha, Djelatnik godine

Cilj ove nagrade je razvijanje gostoljubivih i prijateljskih odnosa prema turistima te podizanje kvalitete usluge što bi direktno utjecalo na podizanje stupnja zadovoljstva gostiju te širenje pozitivnog imidža hrvatskog turizma. Djelatnik godine bira se u 16 kategorija (agencijski djelatnik, turistički animator, turistički vodič, djelatnik u hotelskom objektu ili kampu, djelatnik u ugostiteljskom objektu (kuhar, konobar, slastičar, sommelier, itd.), privatni iznajmljivač, domaćin turističkog seljačkog domaćinstva, policajac, djelatnik u pomorskom prijevozu, djelatnik u zračnom prijevozu, djelatnik u cestovnom prijevozu, prodavač, djelatnik na uređenju i održavanju okoliša, vatrogasac, djelatnik u sustavu turističkih zajednica te turistički inspektor).

Cilj programa je razvijanje gostoljubivih i prijateljskih odnosa prema turistima te podizanje kvalitete usluge što bi direktno utjecalo na podizanje stupnja zadovoljstva gostiju, povrat gostiju i promidžbu usmenom predajom te širenje pozitivnog imidža hrvatskog turizma.

1. Djelatnik godine bira se u sljedećim kategorijama:

  • agencijski djelatnik
  • turistički animator
  • turistički vodič
  • djelatnik u hotelskom objektu ili kampu
  • djelatnik u ugostiteljskom objektu (kuhar, konobar, slastičar, sommelier, itd.)
  • privatni iznajmljivač
  • domaćin turističkog seljačkog domaćinstva
  • policajac
  • djelatnik u pomorskom prijevozu
  • djelatnik u zračnom prijevozu
  • djelatnik u cestovnom prijevozu
  • prodavač
  • djelatnik na uređenju i održavanju okoliša
  • vatrogasac
  • djelatnik u sustavu turističkih zajednica
  • turistički inspektor
     


2. Kandidature za izbor djelatnika godine mogu podnijeti:

  • turističke zajednice isključivo putem turističke zajednice županije,
  • strukovne udruge,
  • tvrtke,
  • jedinice lokalne samouprave,
  • Ministarstva.


Svaki subjekt može kandidirati isključivo jednog kandidata za svaku kategoriju s ukupnog područja djelatnosti za koji je nadležna uz uvjet da je kandidat radno aktivan (za „Djelatnika godine“).


Krajnji rok podnošenja kandidatura bio je 1. srpanj 2019.

 

Nagrađeni u 2019. godini

 

KATEGORIJA

IME I PREZIME

TVRTKA/MJESTO/ŽUPANIJA

1

AGENCIJSKI DJELATNIK

Tina Vickov

Turistička agencija "Šibenik Plus"

2

TURISTIČKI ANIMATOR

Krunoslav Čolo

Obrt Kruna, obrt za dizajn i usluge

3

TURISTIČKI VODIČ

Daniele Surdić

Racica d.o.o. (Trgovina Macmalić)

4

DJELATNIK U HOTELSKOM OBJEKTU ILI KAMPU

Loredana Načinović

Valamar Riviera d.d.

5

DJELATNIK U UGOSTITELJSKOM OBJEKTU

Stjepo Roko

TIN-TRADE d.o.o., Dubrovnik

6

PRIVATNI IZNAJMLJIVAČ

Saša Bačić

privatni iznajmljivač, Zadar

7

DOMAĆIN TURISTIČKOG SELJAČKOG DOMAĆINSTVA

Thomas Heinz Pandžić

OPG-a  „Zlatni lug“, Donji Emovci

8

POLICAJAC

Sandra Rončević

Postaja aerodromske policije Zemunik, MUP

9

DJELATNIK U POMORSKOM PRIJEVOZU

Fredi Stojnić

Valamar Riviera d.d.

10

DJELATNIK U CESTOVNOM PRIJEVOZU

Dragan Tomašević

Valamar Riviera d.d.

11

PRODAVAČ

Ljubica Vuković

prodavač - poslovođa prodavaonice na Brajdi, Rijeka 

12

DJELATNIK NA UREĐENJU I ODRŽAVANJU OKOLIŠA

Gordana Purgar 

"ZELENILO" d.o.o. Karlovac

13

VATROGASAC

Tomislav Domančić

Dobrovoljno vatrogasno društvo „Supetar“

14

TURISTIČKI INSPEKTOR

Anita Petković

Državni inspektorat

15

DJELATNIK U SUSTAVU TZ

Danijela Vulin

Turistička zajednice Općine Pakoštane

16

POSEBNO PRIZNANJE ZA IZNIMAN DOPRINOS TURIZMU REPUBLIKE HRVATSKE

Vinko Prizmić

HGSS

Napomena: U 2019. godini nije bilo prijava za kategoriju „djelatnik u zračnom prijevozu“

 



ARHIVA

Nagrađeni u 2018. godini

 

KATEGORIJA

IME I PREZIME

TVRTKA/MJESTO/ŽUPANIJA

1

AGENCIJSKI DJELATNIK

Dragica Sladoljev

Kompas d.o.o., Poreč

2

TURISTIČKI ANIMATOR

Juraj Kirchhofer

Samarcanda Animation, Zaton Holiday Resort

3

TURISTIČKI VODIČ

Mia Deković

Obrt za usluge u turizmu i intelektualne usluge "Mia", Šibenik

4

DJELATNIK U HOTELSKOM OBJEKTU ILI KAMPU

Danijel Španjol

Hotel Plava Laguna, Poreč

5

DJELATNIK U UGOSTITELJSKOM OBJEKTU

Tomica Đukić

Hotel Osijek d.o.o.

6

PRIVATNI IZNAJMLJIVAČ

Vladimir Škrobo

Baranjska kuća, Karanac

7

DOMAĆIN TURISTIČKOG SELJAČKOG DOMAĆINSTVA

Vladimir Vlajinić

OPG Vladimir Vlajinić, Izletište na malenom brijegu,Ribnjačka 84, Veliki Grđevac

8

POLICAJAC

Marina Sverić

PU Primorsko-goranska, Policijska postaja Opatija

9

DJELATNIK U POMORSKOM PRIJEVOZU

Zvonko Gregov

Barkajol, Zadar

10

DJELATNIK U ZRAČNOM PRIJEVOZU

Tomislav Žepina

Zračna luka Zadar

11

DJELATNIK U CESTOVNOM PRIJEVOZU

Ante Bonacin

Promet d.o.o., Split

Marko Šilje

Odsjek za prometno redarstvo, Grad Dubrovnik

12

PRODAVAČ

Ira Župan Bogdanović

Suvenirnica „Kredenca", Crikvenica

13

DJELATNIK NA UREĐENJU I ODRŽAVANJU OKOLIŠA

Savica Petojević

Grabov rat d.o.o., Bol

14

VATROGASAC

Ivica Labaš

Javna vatrogasna postrojba Grada Varaždina

15

DJELATNIK U SUSTAVU TURISTIČKIH ZAJEDNICA

Biserka Regvat

Turistička zajednica Grada Malog Lošinja

16

TURISTIČKI INSPEKTOR

Ivan Klarić

Ministarstvo turizma, Samostalni sektor turističke inspekcije,
Služba turističke inspekcije - područna jedinica Split



Nagrađeni u 2017. godini

 

KATEGORIJA

IME I PREZIME

TVRTKA/MJESTO/ŽUPANIJA

1

ORGANIZATOR PUTOVANJA

IVA BENCUN

FERAL-TOURS D.O.O., ZADAR

2

AGENCIJSKI DJELATNIK

EURO JURIČIĆ

ATLAS RABAC D.O.O, RABAC

3

DJELATNIK PRODAJE I MARKETINGA U TURIZMU

BRANKA MARTINEC

INTERMOD D.O.O., HOTEL PINIJA, PETRČANE, ZADAR

4

TURISTIČKI ANIMATOR

LJUPKA ŠANDRK

HOTELI NJIVICE D.O.O., NJIVICE

5

TURISTIČKI VODIČ

DINO IVANČIĆ

UDRUGA TURISTIČKIH VODIČA SPLIT

6

RECEPCIJSKI DJELATNIK

ADILA HEBIB

HOTEL GVA, DUBROVNIK

7

KONOBAR

FILIP SAVIĆ

MAISTRA D.D., ROVINJ

8

KUHAR

PERO SAVANOVIĆ

RESTORAN MEDITERAN, PRIMOŠTEN

9

DJELATNIK HOTELSKOG DOMAĆINSTVA

SNJEŽANA VENIER

HOTEL KOMPAS, DUBROVNIK

10

PRIVATNI IZNAJMLJIVAČ

VJERA MATULIĆ

POSTIRA

11

DOMAĆIN TURISTIČKOG SELJAČKOG DOMAĆINSTVA

RICHARD APEL

OPG JULIA TARNAI APEL, KARANAC

12

POLICAJAC

SANJA BURIĆ

MUP RH, RIJEKA

13

INSPEKTOR

TOMISLAV MAJIĆ

MINISTARSTVO TURIZMA, ISPOSTAVA DUBROVNIK

14

DJELATNIK U POMORSKOM PRIJEVOZU

DINKO CAR

OBRT PLANKTON, CRIKVENICA

15

DJELATNIK U ZRAČNOM PRIJEVOZU

KRUNOSLAV VUKSAN

CROATIA AIRLINES

16

VOZAČ

DINO MAĐARIĆ

RUDI EXPRESS D.O.O, ČAKOVEC

17

TAKSIST

NENAD PAŠIĆ

PLESO PRIJEVOZ, LOVRAN

18

PRODAVAČ

MIRJANA KRANJAC

JEDINSTVO D.O.O. – LABIN

19

HORTIKULTURNI DJELATNIK

ANTUN VIDOVIĆ

PARKOVI D.D. VARAŽDIN

20

ČISTAČ

JOSIP RUBČIĆ

EKO-MURVICA D.O.O. CRIKVENICA

21

SPASILAC NA PLAŽAMA I BAZENIMA

NINO ŠKROBAR

GP EKOM D.O.O., ČAKOVEC

22

VATROGASAC

MARIN RADOS

JAVNA VATROGASNA POSTROJBA ZADAR

VATROGASAC

MARIO DABELIĆ

ZAPOVJEDNIK JAVNE VATROGASNE POSTROJBE MLJET

23

DJELATNIK U OSTALIM USLUŽNIM DJELATNOSTIMA

SUZANA JURIŠIĆ

BADEL 1862 D.D. - VINARIJA DARUVAR

24

DJELATNIK U SUSTAVU TURISTIČKIH ZAJEDNICA

RUŽICA RAŠPERIĆ

TZ ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

25

DJELATNIK U OBJEKTU KULTURNOG NASLJEĐA

ROMANO FAGANEL

RURALNA OTOČNA GRUPA MUZEJ OVČARSTVA, LUBENICE, OTOK CRES

26

POSEBNO PRIZNANJE ZA IZNIMAN DOPRINOS SIGURNOSTI TURISTIČKE SEZONE 2017. GODINE.

 

LETAČKA POSADA 93. ZRAKOPLOVNE BAZE, VOJARNA ZEMUNIK

Napomena: U 2017. godini nije bilo prijava za kategoriju „carinik“
 

Nagrađeni u 2016. godini

 

KATEGORIJA

IME I PREZIME

TVRTKA/MJESTO

1

ORGANIZATOR PUTOVANJA

PJERINO IVČEVIĆ

Ames izleti j.d.o.o.

2

AGENCIJSKI DJELATNIK

MILA LONČARIĆ

Turist-Selce d.o.o.

3

DJELATNIK PRODAJE I MARKETINGA U TURIZMU

KATIJA ZVONE – KRMEK

Adriatic Luxury Hotels (ALH)

4

TURISTIČKI ANIMATOR

ANA LOKAS

Dalmati d.o.o.

5

TURISTIČKI VODIČ

ZORAN KOJDIĆ

Privatni poduzetnik

6

RECEPCIJSKI DJELATNIK

MARJAN MOHOROVIĆ

Maistra d.d.

7

KONOBAR

ZORAN SURLA

HUP Zagreb d.d. – The Westin Zagreb Hotel

8

KUHAR

MATEO GVEROVIĆ

Valamar Riviera d.d.

9

DJELATNIK HOTELSKOG DOMAĆINSTVA

ANKICA KOPRIVNJAK

Terme Tuhelj d.o.o.

10

PRIVATNI IZNAJMLJIVAČ

MARIO ŽUŽUL

„Grubine“ d.o.o., Apartmani Mistral

11

DOMAĆIN TURISTIČKOG SELJAČKOG DOMAĆINSTVA

TATJANA NOVAČIĆ

OPG Tatjana Novačić

12

POLICAJAC

KRISTIJAN ZELIĆ

MUP – Policijska uprava Međimurska

13

INSPEKTOR

BORANA ŠANTIĆ

Ministarstvo turizma,  samostalni sektor turističke inspekcije, viši turistički inspektor

14

DJELATNIK U POMORSKOM PRIJEVOZU

BOREN LUPI

Jadrolinija, Rijeka

15

DJELATNIK U ZRAČNOM PRIJEVOZU

DORIS BANČIĆ

Zračna luka Pula d.o.o.

16

VOZAČ

ZORAN VITAS

AP Novi d.o.o. Novi Vinodolski

17

PRODAVAČ

ŠTEFICA IVEKOVIĆ

Trgodes d.o.o., Desinić

18

HORTIKULTURNI DJELATNIK

ARIJANA MRKONJIĆ

VG Komunalac, Velika Gorica

19

ČISTAČ

IVAN PATALIĆ

Dundovo d.o.o., Rab

20

SPASILAC NA PLAŽAMA I BAZENIMA

ILIJA KMET

Valamar Riviera d.d.

21

DJELATNIK U OSTALIM USLUŽNIM DJELATNOSTIMA

KREŠO MARIĆ

Pivovara Daruvar d.o.o.

22

DJELATNIK U SUSTAVU TURISTIČKIH ZAJEDNICA

IVAN RADOŠEVIĆ

Turistička zajednica Ličko-senjske županije

23

DJELATNIK U OBJEKTU KULTURNOG NASLJEĐA

ANDRIJA PROSTRAN

Heritage Hotel Judita Palace

24

POSEBNO PRIZNANJE ZA DOPRINOS RAZVOJU KONTINENTALNOG TURIZMA

JASNA BABIĆ

Turistička zajednica grada Vukovara

25

POSEBNO PRIZNANJE ZA ŽIVOTNO DJELO U TURIZMU

KAZIMIR BAŽON

Valamar Riviera

Napomena: U 2016. godini nije bilo prijava za kategoriju „carinik“ i „taksist“.


Nagrađeni u 2015. godini

  1. Organizator putovanja - Tomislav Fain, Agencija Terra Travel
  2. Agencijski djelatnik - Alfredo Golob, Turistička agencija Istraline
  3. Djelatnik prodaje i marketinga u turizmu - Lucija Erhardt, Valamar Riviera d.d., Dubrovnik, Babin Kuk
  4. Turistički animator - Alek El Kazal, Ex-Alto d.o.o.
  5. Turistički vodič - Dora Fila Butković
  6. Recepcijski djelatnik - Smiljana Lovrić, Riviera Adria d.d. Hotel Valamar Argosy, Dubrovnik, Babin Kuk
  7. Konobar - Jozo Krešić, Valamar Riviera d.d. Hotel Lacroma Dubrovnik
  8. Kuhar   - Andrej Barbieri, Restoran Bevanda, Opatija
  9. Djelatnik hotelskog domaćinstva - Vesna Vizek, Daruvarske toplice
  10. Privatni iznajmljivač - Luana Amura, Udruga privatnih iznajmljivača grada Rijeke
  11. Domaćin seljačkog turističkog domaćinstva - Tatjana Hažić, OPG HažićPolicajac - Tomislav Paušić, Postaja prometne policije Rijeka
  12. Inspektor - Ivka Kraljević, Ministarstvo turizma, područna jedinica Pule, ispostava Poreč
  13. Djelatnik u pomorskom prijevozu - Tihana Bralić, Jadrolinija, Rijeka
  14. Djelatnik u zračnom prijevozu- Anna Hero, Aerodrom, Brač
  15. Vozač - Vlado Lauš, Autotransport Karlovac d.d.
  16. Taksist - Josip Krstačić-Furić      
  17. Prodavač - Štefanija Lovrečić, Trgovina Cresanka
  18. Hortikulturni djelatnik - Bia Gec, Čistoća d.o.o. Rijeka
  19. Čistač - Ana Zrinski, Općina Stubičke Toplice
  20. Spasilac na plažama i bazenima - Dino Babić, Foginovo kupalište, Karlovac
  21. Djelatnik u ostalim uslužnim djelatnostima - Blaženka Rotim, Hrvatska Pošta, Đakovo
  22. Djelatnik u sustavu turističkih zajednica - Goran Pavlović, Turistička zajednica grada Opatije
  23. Djelatnik u objektu kulturnog nasljeđa - Maja Žebčević-Matić, Gradski muzej Požega
  24. Posebno priznanje za životno djelo u turizmu - Vinko Bartolac, Dugogodišnji rukovoditelj u NP Plitvička jezera

Napomena: U 2015. godini nije bilo prijava za kategoriju „carinik“.