HTZ na 27. Međunarodnom sajmu gospodarstva u Mostaru
U Mostaru je otvoren 27. Međunarodni sajam gospodarstva koji traje do 18. travnja. Riječ je o vodećoj gospodarskoj manifestaciji u Bosni i Hercegovini koja je i ove godine okupila brojne domaće i inozemne izlagače te visoke uzvanike iz političkog i gospodarskog života, a službenom otvorenju prisustvovao je i direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić.
Hrvatska je u okviru događanja predstavila svoju ponudu kroz objedinjeni nastup turističkog i gospodarskog sektora. Nositelj hrvatskog štanda je Hrvatska gospodarska komora, a uz nju kao izlagači sudjeluju i Hrvatska turistička zajednica te turističke zajednice Dubrovačko-neretvanske, Šibensko-kninske i Ličko-senjske županije.
Sajam je organiziran kroz više tematskih cjelina koje obuhvaćaju industriju, energetiku, građevinarstvo, poljoprivredu i prehrambenu industriju, turizam, uslužni sektor te nove tehnologije, a isti je odlična platforma za niz susreta s partnerima te za daljnji razvoj turizma u cijeloj regiji.
Tijekom otvorenja sajma, na kojem je sudjelovao i predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, istaknuta je važnost daljnjeg jačanja gospodarske suradnje između Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
Bosna i Hercegovina za Hrvatsku predstavlja jedno od najvažnijih emitivnih turističkih tržišta. Blizina dviju zemalja, sigurnost te dobra prometna povezanost dodatno doprinose kontinuiranom rastu turističkog prometa, osobito u pred i posezoni. U prva tri mjeseca ove godine, gosti iz Bosne i Hercegovine nalaze se među najbrojnijima te su u navedenom razdoblju u našoj zemlji ostvarili 45 tisuća dolazaka i 186 tisuća noćenja, što u odnosu na isto razdoblje lani predstavlja rast od 9 posto u dolascima i 4 posto u noćenjima.